Stacja trafo - wszystko co musisz wiedzieć
Niektóre firmy decydują się na budowę stacji trafo. Pozwala ona na podział energii elektrycznej na różne wartości napięć. Jak wygląda budowa? Jaka dokumentacja jest niezbędna? Zbadamy temat pod tym kątem i przedstawimy Ci wiedzę w pigułce.
2020-04-24, 10:35

Rodzaje stacji trafo

Warto na początku wiedzieć, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami stacji transformatorowych. Przede wszystkim kluczową informacją jest to, że pozwalają one na rozdzielenie przesyłanej przez elektrownie energii na nasilenie trójfazowe i jednofazowe (czyli niskie). Stacje trafo możemy podzielić na stacje transformatorowe wnętrzowe (tj. zamontowane w pomieszczeniach krytych) oraz stacje transformatorowe napowietrzne (słupowe).

Dlaczego warto zainwestować we własną stację trafo?

Ta inwestycje jest pożądana ze względu na niższe koszty, które możemy osiągnąć po wprowadzeniu stacji trafo. Przedsiębiorstwa, które korzystają z własnych stacji transformatorowych płacą zdecydowanie mniej za megawatogodzinę. Zużycie prądu jest bardziej dopasowane, co przenosi się na koszty oraz ekologiczność firmy.

stacja trafo Salwis

Jak przebiega proces budowy?

Jeśli zdecydujemy się na budowę stacji trafo, warto wiedzieć z jakimi kokami się to wiążę. Przede wszystkim wszystkie kroki muszą być skonsultowane z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej np. Tauron Dystrybucja S.A.. Następnie niezbędne będzie wykonanie dokumentacji techniczno-prawnej, które będą zgodne zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi w tym zakresie aktami prawnymi. Kolejny krok to budowa stacji przez wykwalifikowaną ekipę elektryków z uprawnieniami, odbiór i przekazanie do eksploatacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie Slawis, gdzie dogłębniej przedstawiamy ten proces. Sprawdź!

Stacja trafo - rozwój firm

KONTAKT / AUTOR
Adam Kowalski
Salwis
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.